Mars’a Yolculuk!

30-05 - 1
NASA çığır açan bir projeye imza attı. Dünya üzerinde binlerce vatandaş Mars’a yolculuk için hazırlanıyor :)

NASA’nın Temmuz 2020’de Florida’dan Mars’a göndereceği insansız izci aracı, kızıl gezegende eski mikroskobik yaşam formlarını ararken beraberinde binlerce kişinin ismini de  Mars’a taşıyacak.

marsa-oPA2_cover

Siz de isminizin Mars’a gönderilmesini istiyorsanız, yapmanız gereken çok basit. Bunun için; adınızı, soyadınızı, ülkenizi, yaşadığınız il ve ilçeye göre olan posta kodunuzu ( Posta Kodu Öğrenme Ekranı ) ve mail adres bilgilerinizi sisteme kayıt etmeniz yeterli. Ayrıca formun doldurulmasından sonra 2020’deki Mars görevi için temsili bir biniş kartı veriliyor.

İsminizin Mars’a gitmesini istiyorsanız işte doldurmanız gereken form :)

‘’ İsmini Mars’a Gönder ‘’ kampanyası 30 Eylül’e kadar sürecek. Ülkemizde ismini yazdırmayan varsa elini çabuk tutsun :)

Peki bu projeye Dünya üzerinde en çok ilgi gösteren ülkeler hangileri biliyor musunuz?

Dünya Katılım Haritasını görmek isterseniz tıklayın :)

Türkiye, 2 milyon 399 bin 175  başvuruyla açık ara birinciliğini korurken, ikinci sırada Hindistan, üçüncü sırada da Amerika Birleşik Devletleri yerini alıyor.

30 Eylül tarihine kadar birinciliğimizi koruyabilecek miyiz yaşayıp göreceğiz  :)

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>