Facebook paper geliyor

Sosyal Paylaşım sitesi facebook yepyeni bir haber uygulaması ile gazeteciliğe soyunuyor, Facebook Paper, facebook’un haber uygulaması ne zaman Türkiye’ye gelecek, facebook haber uygulaması nedir?

Facebook haber uygulaması yarın Amerika’da kullanılmaya başlıyor, facebook bu uygulamayla haber okuma özelliğine farklı bir boyut getirmeyi planlıyor. Uygulama 3 Şubat’ta ABD’de başlıyor peki ne zaman Türkiye’ye gelecek? Sosyal Paylaşım sitesi Facebook gazeteciliğe soyunuyor, her geçen zaman kendisine yeni uygulamalar ekleyerek rakipleri karşısında öncelikli duruma geçmek için uğraşan facebook yeni bir uygulamayla karşımıza çıkıyor. Facebook’un yeni uygulamasının ismi Paper. Paper uygulaması türkçe anlamıyla kâğıt demek. Facebook, haber içeriğini tamamen farklı bir tasarımla sunan Paper adlı yeni içeriğini duyurdu. İlk olarak ABD’deve iOS işletim sisteminde hayata geçecek olan Paper, standart haber akışını pratik bir şekilde görüntüleyebileceğiniz ekranlara çevirecek.
Görünümüyle bir blog havası yansıtan Paper, her an zaman tünelinize düşen gelişmeleri çok daha pratik ve canlı bir tasarımla karşınıza çıkaracak. Kullanımı oldukça kolay bir arayüz olarak beliren Paper, haber ve gelişmeleri dikey-yatay kaydırarak hızlıca gözden geçirmenize, fotoğrafları tek bir dokunuşla tam ekran yapmanızı sağlayacak. Paper’ın en pratik yönü ise tuşları ortadan kaldırarak durum güncellemelerini, fotoğrafları veya haberleri tam ekranda sunması olacak. İçeriğin her kategorisinde, bir ana ekran görüntüsü ve altında kaydırarak gözden geçirebileceğsiniz kartlar bulunacak. The Next Web’in haberine göre, hazırlanması dokuz ay süren Paper ekibinin başında, Letterpress ve Tweetie uygulamalarının yapımcısı Loren Brichter bulunuyor. Facebook, Creative Labs birimiyle sunduğu ilk ürün olan Paper ile kullanıcılarının paylaşma hevesini artırmayı amaçlıyor. Mobil kullanımını ciddi oranda artırsa da uygulamada kalma süresinde düşüş yaşayan Facebook, Paper sayesinde eski popülerliğini yakalayarak sadece reklam gelirleriyle ayakta kalan bir şirket olarak anılmayı sona erdirmek istiyor. Paper, 3 Şubat tarihinde ilk olarak ABD’li iOS kullanıcılarına sunulacak. Ürün ilk başta reklam içermeyecek olsa da, bu durumun uzun sürmeyeceği düşünülüyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.