Google’ın “Resmi Görüntüle” seçeneği Chrome eklentisi ile geri geldi

Geçtiğimiz günlerde radikal bir karar alan Google, Getty Images ile yaptığı anlaşma sonucu görsel arama sonuçlarından resmi görüntüle seçeneğini kaldırmıştı. Bu özellik Chrome eklentisi ile geri geldi.

19-02-2018

Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde kullanıcılarını üzen bir karar vererek görsel arama sonuçlarından “Resmi Görüntüle” düğmesini kaldırmıştı. Getty Images ile yapılan anlaşma gereği, kullanıcıların telif hakkı içeren görselleri kolayca kaydedip kullanamaması amaçlanıyordu. Resimleri kaydetmenin farklı yolları olsa da, Joshua B adındaki uygulama geliştirici, resmi görüntüle düğmesini geri getiren bir Chrome eklentisi yayınladı.

İnternet tarayıcısı Chrome’un eklentilerinin yer aldığı Chrome Web Mağazası’na girerek eklentiyi yüklüyorsunuz ve artık görsel arama sonuçlarında resmi görüntüle düğmesi geri geliyor. Bu düğmenin Google’ın düğmesine göre tek farkı ise, görselleri aynı sayfada değil, farklı bir sekmede açıyor olması.

Chrome’un Windows, Mac ve Chrome OS versiyonları için yazılan Resmi Göster eklentisini buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki videoda ise eklentinin nasıl çalıştığını görmeniz mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.