Görüntülü sohbet servisi MegaChat kullanıma açıldı

Megaupload’un kurucusu olarak ünlenen Kim Dotcom, görüntülü sohbet servisi Megachat‘i herkesin kullanıma açtı. Skype’a rakip olarak görülen tarayıcı tabanlı servis, kişisel gizliliği ön plana çıkarıyor.

Megachat, yeni alan adı Mega.nz altında sunulan dosya depolama ve paylaşma hizmetlerinin bir parçası olarak sunuluyor. Mega hesabınızla giriş yaparak ulaştığınız web tabanlı yenilik tüm WebRTC tabanlı tarayıcılarda kullanılabiliyor. Tıpkı Mozilla’nın görüntülü sohbet yeniliği Firefox Hello gibi.

Şifrelenmiş bir iletişim sunan Megachat, Kim Dotcom’un kişisel gizlilikler konusundaki hassasiyetiyle görüşme bilgilerinizin kaydedilmediğini ve paylaşılmadığını savunuyor.

Şahsen aile içi konuşmalarda kullanılmasına çok ihtimal vermiyorum ama Kim Dotcom’un kitleleri etkileyen gücü sayesinde popülerleşmesi pekala mümkün. Yakında tanıtılacak olan metin tabanlı mesajlaşma ve video konferans yeniliklerini de bu etkinin çapını genişletebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.