Instagram Stories’in yeni özelliği Snapchat’i kıskandıracak

Instagram Stories, gerçekten Snapchat’e zor günler yaşatacak gibi duruyor. Son gelen güncelleme ile birlikte bugün itibariyle her kullanıcı Instagram Stories üzerinden gördükleri hikayelere fotoğraf ve video ile cevap verebilecek. Direct ile yollayabildiğimiz kaybolan video ve fotoğrafları şimdi de Stories’den cevap olarak yollamak daha fazla kullanıcının bu yeni özelliği tercih etmesi ve etkileşimin artması demek.

13-07-2017

Güncellemenizi yaptıktan sonra hikayelerde mesaj yaz kutucuğunun yanında bir fotoğraf makinesi simgesi göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra karşınıza arkadaşınızın hikayesinin de bir sticker gibi gözüktüğü kameranız açılacak. Buradan Stories’in bütün özelliklerini kullanarak video ya da fotoğraf hazırlayıp arkadaşınıza cevap verebilirsiniz.

Instagram “arkadaşlarınızla konuşurken daha eğlenceli ve daha yaratıcı olmanın yeni bir yolu” olarak söylüyor olsa da aslında Direct’in kaybolan mesajlarını daha fazla kullanıcıya eriştirmek istiyor.

Instagram, Stories’i kullanan toplam kullanıcı sayısıyla övünüyor olsa da (ki 250 milyon kullanıcı hiç azımsanamaz) Direct’in kaybolan mesajlarını çok daha az bir kitle kullanıyor. Ancak bu hamle ile daha fazla Instagram Stories kullanıcısının Direct’in kaybolan mesajlarını kullanacağını söyleyebiliriz. Tabi bu adımın Snapchat’e ne kadar zarar vereceğini henüz bilemiyoruz. Bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak eğer Stories’in ortaya çıkmasının Snapchat’e verdiği zararın yarısını verirse Snapchat’i zor zamanlar bekliyor demektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.