Instagram’ın yeni emoji slider çıkartması yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde bilet alma ve rezervasyon özellikleriyle gündeme gelen Instagram, hikayelerde emoji odaklı ve anket çıkartması işlevinde bir çıkartmayı yayına aldı. Emoji slider ismindeki bu yeni çıkartma hikayelerde kayan bir emoji skalasıyla soru sormanızı ve cevaplamanızı sağlıyor.

11-05-2018

Anket çıkartmasındaki iki seçenekli yapının aksine Emoji slider, takipçilerinize “nasıl?” sorusunu yöneltebiliyorsunuz. Ayrıca kullanacağınız emojileri sorunun içeriğine göre belirleyebiliyorsunuz. Böylece artık hikayelerde arkadaşlarınıza yeni çıkan bir şarkıyı nasıl bulduklarını ya da bir dizinin son bölümü hakkındaki düşüncelerini sorabiliyorsunuz. Emojiyi hikayelere yerleştirirken sliderın aşağısında ya da yukarısında konumlandırabiliyorsunuz. Bu arada Emoji slider üzerinden verilen cevapların hikaye istatistiklerinde göründüğünü de belirtelim.

Emoji Slider’ı hemen denemek istiyorsanız, Hikayenizi oluşturduktan sonra çıkartma kütüphanesine gitmeniz yeterli. Çıkartmayı hikayeye yerleştirdikten sonra sorunuzu yazabilir ve son olarak emojinizi seçebilirsiniz. Instagram’ın, kütüphanenizdeki tüm emojileri bu çıkartmada kullanabileceğinizi belirttiğini de söyleyelim. Özellik şu anda uygulamanın Android ve iOS cihazlarında aktif.

Geçtiğimiz günlerde basına sızan test aşamasındaki özellikler arasında Hikayeler için İfadeler özelliği de yer alıyordu. Facebook’ta bir kaç yıl önce kullanmaya başladığımız ifadeleri, Instagram Hikayeler’e taşımaya hazırlanan Instagram, belki de Emoji slider ile topluluğu bir sonraki aşamaya hazırlıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.