Kablosuz şarj edilen telefon!

Nokia Windows Phone 8 işletim sistemli en yeni Nokia Lumia telefonlarını New York’ta tanıttı.

Nokia’nın 5 Eylül’de tanıttığı Windows Phone 8 özellikli Lumia serisi cihazlar, en son PureView kamera teknolojisi, yepyeni navigasyon deneyimi ve kablosuz şarj özellikleriyle kullanıcıları pek çok ilkle tanıştırıyor.

Yeni serinin amiral gemisi Nokia Lumia 920, Nokia’nın sektördeki görüntüleme standartlarını değiştirdiği PureView teknolojisinin en güncel versiyonunu içeriyor. Gelişmiş değişken odaklı mercek teknolojisini kullanan kamerasıyla Nokia Lumia 920, rakibi akıllı telefonlara göre flaşsız 5 kat daha fazla ışık alabiliyor. Böylece hem geceleri hem de iç mekânlarda parlak fotoğraflar ve videolar çekmeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda fotoğraf ve video çekerken hareketin oluşturduğu titremelerinyarattığı etkiyi gideriyor.

Nokia Akıllı Cihazlar İdari Başkan Yardımcısı Jo Harlow “Nokia, profesyonel SLR fotoğraf makinelerinde görmeye alışık olduğumuz türden görüntüler çekmeyi akıllı telefonlar için mümkün kılan çığır açan PureView teknolojisini kullanıcılara sunmaya devam ediyor” şeklinde konuşuyor. “Nokia Lumia 920 ile evde, dışarıda, bir restoranda ve hatta loş ışıkta fotoğraf ve video çekmeyi, bunlarda profesyonel sonuçlar elde etmeyi mümkün kılıyoruz.”

International Data Corporation (IDC) Global Ürünlerden Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı ve Baş Araştırmacı Crawford Del Prete şunları söylüyor: “Akıllı telefonlarda farklılaşmak için görüntüleme teknolojilerinin önemli bir alan olduğunu düşünüyoruz. Düşük aydınlatmalarda fotoğraf çekimi, akıllı telefonların zayıf olduğu bir alandı. Nokia, PureView ile bu soruna eğilerek gerçek müşteri faydası yarattı. Görüntülemedeki kapsamlı uzmanlığından yararlanan Nokia, günlük kullanım için türünün en iyisi olan bir deneyim yarattı.”

Nokia Türkiye Ülke Müdürü Çiçek Uyansoy İcan ise şunları ekliyor: “New York’ta tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni ürünlerimizi, 2012 yılı içerisinde Türkiye pazarına sunmayı planlıyoruz. Yeni ürünlerimizle birlikte kullanıcılarımıza yepyeni bir akıllı telefon deneyimi sunacağız.”

Nokia Lumia 920, ayrıca Nokia’nın lokasyon bazlı özelliklerine bir yenisini daha ekleyerek Nokia City Lens uygulamasıyla birlikte geliyor. Böylece şehrinizin bir sokağına ya da binasına kameranızı doğrultarak restoranlar, mağazalar ve oteller hakkında bilgilerin önünüzde açılmasını sağlayabiliyor, bulunduğunuz yeri farklı bir şekilde keşfedebiliyorsunuz. Nokia City Lens, haritalar görünümü ve artırılmış gerçeklik görünümü arasında geçiş yapmayı kolaylaştırarak kullanıcıların yönlerini ve aradıklarını bulmalarını kolaylaştıran Nokia Haritalar özelliğini de geliştiriyor. Nokia Sürüş ve Nokia Toplu Taşıma uygulamalarına getirdiği yeniliklerle Nokia’nın lokasyon bazlı servisleri, akıllı telefonlardaki en kapsamlı ve bütünleşik harita deneyimini oluşturuyor.

Nokia Lumia 920 aynı zamanda Nokia’nın gelmiş geçmiş en büyük bataryasıyla (2000mAh) birlikte geliyor ve kullanıcıları günlük hayatta dışarı çıkmayı kolaylaştıran kablosuz şarj olma özelliğiyle ilk kez tanıştırıyor.

 

www.rellamedya.com

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.