Microsoft, Dailymotion İle İlgileniyor

Dailymotion’ın elinde bulunduran Orange Grup’un CEO’su Stephane Richard, dün Barcelona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresinde, Microsoft’la hisse satışı konusunda anlaşmak üzere olduklarını belirtti.

Dailymotion geçtiğimiz yıl da böyle bir anlaşma içine girmişti. Yahoo, 2013 yılının Nisan ayında Dailymotion’ın %75’lik hissesi için 200 Milyon Doları gözden çıkartmıştı fakat Fransız Hükümeti bu anlaşmayı reddetmiş ve bu anlaşma suya düşmüştü.

Bunun yanında Dailymotion’ın uluslararası büyüme yakalamak için yeni yollar aramaya devam etti. Bu araştırmaların sonunda da Microsoft’un, Dailymotion’ın büyümesi için çok iyi bir partner olacağına karar verildi.

Geçen yıl satış yapılırken başına gelenleri bir daha yaşamak istemeyen Dailymotion bu sefer daha sağlam adımlar atmak istiyor. Stephan Richards yaptığı açıklamada “Dailymotion hisselerini satacak birilerini arıyoruz. Fakat Dailymotion Fransa internet ekosisteminin en önemli parçalarından biri” diye konuştu.

Sonuç olarak Orange, Dailymotion için diğer potansiyel partnerlerle görüşmeler içinde bulunsa da en kuvvetli aday Microsoft gibi görünüyor.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.