‘ PUBG ‘ Çılgınlığı

oie_IrGBmZwFmWPo

 

PUBG, PlayerUnknown’s Battlegrounds adlı oyunun kısaltma ismidir.

PUBG’nin tasarımcısı Brendan Greene,  oyunu tasarlarken “Battle Royale” isimli Japonların kült filmden, “H1Z1: King of the Kill” ile “DayZ” oyunlarından esinlendiğini ve oyunun  “The Hunger Games” film serisinden de bazı özellikler taşıdığını belirtmiştir. Her ne kadar geçmiş oyunlardan esinlenilse bile PUBG sunduğu ekstralarıyla diğerleri arasından öne çıkmış ve popüler hale gelmiştir.

Oyun; 100 kişinin uçaktan paraşüt ile silahsız bir şekilde adaya atılıp, arazide ve şehirlerde bulunan evlerden, depolardan silahların alınarak, yaşayan son kişi olma yarışına girildiği bir oyunudur.

pubg-mobile-nhat-ban-ngan-hack-1

 

Geniş bir arazide, etraftaki araç-gereç ve silahları toplayarak hayatta kalmaya çalıştığınız PUBG’de oyunun sonunda hayatta kalan tek kişi oyunu kazanmış sayılır.

“Ben bir yere saklanır beklerim.” deme şansına sahip değilsiniz. Haritanın etrafından merkeze doğru daralan bir gaz çemberi, oyunda ne kadar kaçak oynamaya çalışırsanız çalışın sizi merkeze doğru ilerlemeye zorlar. Bu yüzden oyunun her anında zorlu bir mücadele sergilemek zorunda kalırsınız.

loot-do-pubg

 

Piyasaya ilk çıktığında sadece PC üzerinde Steam’den satın alınarak oynanan PUBG şimdi hem konsollarda hem de akıllı telefonlarda oynanabiliyor.

PUBG’nin Steam fiyatı 87 TL, konsol sürümlerinin fiyatının PS4’te 134 TL, Xbox One’da ise 118,75 TL ‘dir. Ancak mobilde tamamen ücretsiz olmasıyla birlikte en çok indirilen ve en çok oynanan oyun olması nedeniyle Google tarafından 2018’in en iyi oyunu seçilmiştir.

Toplamda 100 milyon indirilmeyi aşan oyunun günlük oyuncu sayısı ise 14 milyonun üzerinde olması nedeniyle, PUBG milyonları peşinde sürüklüyor diyebiliriz.

You may also like...

2 Responses

  1. 26 Mart 2019

    […] İlginizi Çekebilir : PUBG Çılgınlığı […]

  2. 08 Temmuz 2019

    […] İlginizi Çekebilir  PUBG Çılgınlığı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.