Samsung Galaxy Note 7’nin patlama sebebi açıklandı

Samsung Galaxy Note 7’nin patlama sebebi nihayetinde açıklandı. Yetkililer cihazın iki farklı sebepten alev aldığını belirtti. Sebeplerden birisi daha önce yapılan bir araştırmada da belirtilmişti.

23-01-2017

Bugün yapılan basın konferansında Güney Koreli şirket Note 7 faciasının sebebini açıkladı. Sorunun herhangi bir donanımsal veya yazılımsal hatadan kaynaklanmadığı, tıpkı önceki haberimize konu olan araştırmada da belirtildiği gibi bataryanın elektrot elemanlarının güvenle sığamayacağı kadar küçük olması sebebiyle meydana geldiği açıklandı.

İkinci sebep olarak ise -ki bu sebep Note 7’lerin değiştirilmesinden sonra hala alev almaya devam etmesini açıklıyor- pillerin acele edilmesinden dolayı lehim işleminde meydana gelen kusurlardan dolayı ısınıp alev aldığı aktarıldı. Ayrıca etkinlik öncesi Samsung Electronics’in Amerika Başkanıyla yapılan röportajda bu üretim kusurunun kaynağı olarak üretim aşamalarının son kısımlarına işaret etmişti.

Samsung Mobile Şefi, yaşanan olumsuzluk sebebiyle müşterilerden özür dilediğini ve telefonun USB Type-C konnektörü, iris tarama özelliği ve kablolu-kablosuz şarj özelliklerini potansiyel sebeplerden hariç tutmaya çalıştıklarını aktardı. Bununla birlikte Samsung, fotoğraflarını da paylaştığı bir araştırma laboratuvarı da kurdu.

Doğal olarak herkesin aklındaki ortak soru firmanın gelecekteki izleyeceği yol haritasının ve finansal durumu. Konuyla ilgili olarak DJ Koh ileride bu tür sorunların yaşanmaması adına üretimdeki süreçlerin kontrollerini arttıracaklarını belirtti. Öyle ki cihazlar artık görsel kontrolden röntgenle kontrole kadar 8 aşamalı bir süreçten geçecek.

Öte yandan önümüzdeki ay Barcelona’da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde yeni nesil amiral gemisi cihazıyla firmanın göz kamaştırması bekleniyor. Zira söylentilere göre Samsung’un bir satın alma yoluyla elde ettiği kişisel asistanını cihazında kullanacak ve S8 cihazının daha büyük bir versiyonunun Note ailesinin yerini alacak. Yaşanan olumsuzların firmanın gelecek nesil amiral gemisi cihaz satışlarını nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.