Samsung, Galaxy S6 serisindeki RAM sorununu doğruladı

Galaxy S6 serisinin piyasaya çıkması ile birlikte özellikle RAM konusunda bazı sıkıntılar ortaya çıkmaya başlamıştı. Kullanıcılar tarafından rapor edilen bu sıkıntı Samsung tarafından da doğrulandı.

Her iki modelde de ortaya çıkan sorunda bir uygulama açılıp RAM işgal etmeye başladıktan sonra uzun bir süre kullanılmadığında sistem RAM üzerindeki bölümü unutuyor ve uygulama tekrar kullanıma girdiğinde bu kez RAM üzerinde yeni bölümler kullanmak istiyor. Bu da bazı uygulamaların beklenmedik bir şekilde kapanmasına veya yavaşlamasına neden oluyor.

Samsung İngiltere Facebook hesabından yapılan duyuruda bellek problemleri konusunda gerekli adımların atılacağı ve bir güncelleme ile problemin giderileceği açıklandı. Ancak problem tüm Galaxy S6 cihazlarını ilgilendiren bir problem değil.

Bununla birlikte RAM sorunları Android tarihinde zaman zaman ortaya çıkan bir problem. Daha önce de Nexus cihazlarında bu tür RAM problemlerine rastlanmıştı. Samsung küçük güncellemeler ile problemi gidermeye çalışacak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.