Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı

Suriye’de yaşanan iç savaş dünya ülkelerine de yansıyor. İşte Suriye Elektronik Ordusu tarafından Amerika’ya karşı yapılan siber saldırının detayları.

Suriye’de yıllardır devam eden iç savaş, sadece fiziksel olarak gerçekleşmiyor. Pek çok vatandaşın farklı ülkelere kaçmasına neden olan ve muhalifler ile Suriye yönetimi arasında süren savaş, aynı zamanda sanal ortamda da devam ediyor.

Daha önce muhalifleri destekleyen ülke ve sitelere karşı saldırılar gerçekleştiren Suriye Elektronik Ordusu, kısa süre önce ise Amerika‘ya karşı bir saldırı gerçekleştirdi.

suriyeden-amerikaya-siber-saldırı

Çok uzun sürmedi ve veri kaybı yaşanmadı

Saldırının ardından, saldırıya uğrayan Amerikan Ordusu web sayfaları,Suriye yönetimini destekleyen içeriklerin yer aldığı web sitelerine yönlendirilirken, Amerikan Ordusu tarafından yapılan açıklamada ciddi bir zararın olmadığı ve hiçbir şekilde veri kaybı yaşanmadığı paylaşıldı.

Saldırının hemen ardından saldırıya uğrayan siteleri geçici bir süre için engelleyen Amerikan Ordusu, Suriye Elektronik Ordusu‘na karşı ne kadar başarılı oldu, tartışılabilir. Ancak genel olarak Suriye Elektronik Ordusutarafından gerçekleştirilen saldırı, saldırının başarılı olduğu şeklinde yorumlanıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.