Tamamen yenilenen Foursquare’in ilk görüntüleri

İki ayrı uygulamaya bölünmesiyle birlikte, köklü bir dönüşüm sürecine giren Foursquare, yenilenen yüzüyle karşımızda. Şirketin blogunda bugün yani 23 Temmuz’da paylaştığı haber ve görüntülerden yola çıkarak Foursquare’in tam anlamıyla baştan yaratıldığını söyleyebilriiz.

Foursquare ile ilgili göze çarpan ilk yenilik, değişen logosu. Tamamen yeni bir uygulama geliştirmek isteyen ekip, bunun için yeni bir logonun gerektiğini söylüyor. Check-in özelliği olmayan yeni Foursquare’in check-in işaretli bir logo kullanmaktan vazgeçmesi pek de sürpriz değil.

Halihazırda Batman kod adıyla anılan uygulamanın logosu da süper kahraman logolarından esinlenilerek tasarlanmış. Foursquare, bunu kullanıcılarına etraflarını keşfetmeleri için süper güçler verdiğini söyleyerek açıklıyor. İlginç bir yorum ama eğlenceli.

Yeniden kurgulanan Foursquare, kullanıcılarından öğrenen bir uygulama ve eskisine göre çok daha kişisel olma iddiasında. Yani bir kullanıcının gördüğü ile diğerininki birebir aynı olmayabilir. Buna rağmen genel hatlarıyla yeni Foursquare’in ekran görüntüleri de paylaşılıyor. Uygulamayı açtığınızda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa bekliyor. Özelleştirilen içerikler artık pembe renkte geliyor.

Foursquare’in Robin’i Swarm da yeni tasarımda unutulmamış. Her iki uygulamayı da kullanıyorsanız, sağdaki görseldeki gibi check-in yapabileceğiniz bir Swarm tuşu görüyorsunuz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.