Twitter artık animasyonlu GIF destekliyor

Son dönemde internetin en popüler öğelerinden biri haline gelen GIF’ler benim gibi bazı kullanıcılar için kimi zaman video ve fotoğraflardan çok daha eğlenceli bir format konumunda. Nitekim bu özelliğiyle Vine gibi oldukça popüler bir video paylaşım platformunun çıkış noktası olan animasyonlu GIF’ler artık Twitter’da da destekleniyor.

Bugüne kadar Twitter’da GIF dosyalarını oynatabilmek için üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyuyorduk. Resmi hesabı üzerinden bir açıklama yayınlayan Twitter bundan böyle sosyal ağda hareketli GIF’lerin oynatılabileceğini duyurdu.

Twitter Destek Hesabı açıklamasına ek olarak bir de animasyonlu GIF örneği paylaştı.
http://t.co/XBrAbOm4Ya

Sosyal ağın geç de olsa destek vermeye başladığı GIF’leri web sürümünün yanı sıra iOS ve Android uygulamalarında da oynatabilmek mümkün olacak. Buna karşın Windows Phone kullanıcıları şu an için bu değişiklikten faydalanamayacak.

Twitter’daki animasyonlu GIF’ler siz üzerine tıkladığınızda aktif hale gelerek oynatılmaya başlıyor. Tıpkı Vine videolarında olduğu gibi GIF’e tekrar tıkladığınızda görüntü akışını durdurmuş oluyorsunuz.

Sosyal ağın GIF desteği için bu kadar geç kalmış olmasında Vine’ı yaygınlaştırma hedefi olabilir. Ayrıca Vine’ı sosyal medya pazarlamasında aktif olarak kullanmaya başlayan markaların, animasyonlu GIF’lerden nasıl faydalanacağı da şimdiden merak konusu.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.