Ubisoft sunucuları hack’lendi!

Sunucuları hacker’lara boyun eğen bu oyun devinin, önemli bir sırrı da böylece ortaya döküldü!
Rus hacker’lar, Ubisoft’un sunucusunu hack’leyerek ona ücretsiz olarak erişmenin bir yolunu buldular.

Game Informer’ın yaptığı bilgilendirmeye göre bu hack’leme, oyunlarını çevrimiçi olarak yayınlayan şirketlerin ortaya çıkardığı bazı sorunlara odaklanıyor. Hacker’ların DRM koruması yerine çevrimiçi sunucuları hedef aldığı, böylece yasadışı bir biçimde sunucuyu kiralayabildiklerisöyleniyor. Bu hack’leme olayında uPlay’in indirme hizmetinin kandırılarak kullanıcıları belirli oyunlara sahipmiş gibi gösterdiği ve buoyunların ücretsiz olarak indirilmesine izin verdiği söyleniyor.

Hack’leme sonrasında herhangi bir kişisel bilginin internete sızmadığı söyleniyor. Ubisoft’tan bir yetkili, yaptığı açıklamada sorundan haberdar olduklarını ve onarmak üzere çalışmalarabaşladıklarını söyledi. Onarım tamamlanana kadar uPlay PC indirme hizmeti kapalı kalacak.

Bu arada saldırı, ilginç bir detayı da ortaya çıkardı. Henüz duyurulmayan Far Cry 3: Blood Dragon, Ubisoft’un sunucularında indirmeye hazır olarak bekliyordu. Blood Dragon’u indirip oynayan birkullanıcı, ondan çektiği yarım saatlik videoyu YouTube’a yükledi ancak video hızla siteden kaldırıldı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.