Vine artık videoların loop sayılarını gösteriyor

Vine, beğeni ve re-vine ile sınırlı istatistik verilerini loop (döngü) sayılarını ekleyerek genişletti. Bundan böyle Vine kullanıcılarının videolarının ne kadar döngü sayısı elde ettiğini öğrenmeleri mümkün olacak.

Günümüzde, pazarlama sektörünün de etkisiyle sosyal ağların paylaşım verilerini öne çıkaran istatistiki verileri de oldukça önemli hale geldi. Zira paylaşımlar hem kullanıcı hem de markalar gözünde Facebook’ta ve Instagram’da aldığı beğeni, YouTube’da izlenme sayısı, Twitter’da retweet rakamları üzerinden değerlendiriyor.

6 saniyelik kısa videoları hayatımıza sokan Vine da artık benzer bir değerlendirme öğesine sahip oldu. Vine, videoları ile ilgili olarak beğeni ve yorum verisiyle yetinmek istemeyen kullanıcılar için daha fazla istatistiksel bilgi sunma adına dikkat çekici bir adım attı.

Platform, yayınladığı yeni güncellemeyle birlikte, Vine videolarının web’de ve mobilde toplam kaç kez döndüğünü göstermeye başladı. Uygulamada bir video ne kadar döngü sağlamışsa toplam rakama yansıtılıyor. Bir kullanıcı bir videoyu 10 kez seyretmişse bu durum 10 döngü olarak gerçek zamanlı bir şekilde toplam rakamda yerini alıyor.

Twitter, Vine’daki videoların döngü sayılarını ölçümlemeye geçtiğimiz Nisan ayında başlamıştı. Dolayısıyla bu tarihten önceki Vine videolarının döngü sayılarını görmek mümkün değil.
Son iki yılda popülaritesini hızla artıran Vine’ın bu başarısını daha artırmak için böyle bir adım attığını söylemek mümkün. Görünüşe göre bundan böyle markaların ve fenomenlerin Vine’daki döngü sayılarıyla rekabet ettiğine şahit olacak.

Diğer yandan güncellemede Vine’ın akış yapısında gerçekleştirdiği küçük değişikler de bulunuyor. Bundan böyle videoların görüntülenme genişliği daha fazla olacak. Aynı zamanda güncelleme akış tasarımında beğeni ve yorum bölümlerini de ön plana çıkarıyor. Ayrıca artık Etkinlik bölümünde yapılan değişikliklerle ilgi gören paylaşımlar hakkında kullanıcılara bildirim gönderilecek.

Vine’ın yeni özellikleri iOS ve Android sürümlerinde yayınlandı. Windows Phone kullanıcıları ise güncellemeyi bir süre daha bekleyecek.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.