WhatsApp üzerinde yine telefonu çökerten mesajlar ortaya çıktı

Bir sembol arkasına yerleştirilen gizli kodlar uygulamada sonsuz döngüye sebep oluyor. Uygulama kitleniyor ve telefonun da çökmesine sebep oluyor.

07-05-2018

Son dönemde SMS, iMessage veya WhatsApp üzerinden akıllı telefonları çökertebilen mesajlara şahit oluyoruz. Son zararlı mesaj örneği yine WhatsApp uygulamasından geldi.

Henüz keşfedilen mesajlar şu anda WhatsApp Android uygulamasında etkili oluyor ve uygulamayı bir anda sonsuz döngüye sokuyor. Haliyle akıllı telefonun da çökmesine sebep oluyor.

Uygulamada kullanıcıya normal bir metin mesajı gönderiliyor. Mesajın içerisinde yer alan bir sembole tıklanması isteniyor. Kullanıcı bu sembole tıklarsa bir anda -&rlm:- kodunun tekrar tekrar çalıştığı görülüyor ve uygulama çöküyor. Bu sembol görünür veya görünmez bir şekilde tasarlanabiliyor.

İlginç açıkla ilgili pek çok görsel ve video internette dolaşmaya başladı. Yazılar sağdan sola veya soldan sağa olabiliyor. Yani dil fark etmiyor. Belirtilen sembole tıklandığında her şey olup bitiyor. Şimdilik WhatsApp bununla ilgili bir güncelleme yayınlamadı bu bakımdan gelen mesajlara tıklamamakta fayda var.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.