Xiaomi Avrupa’da Mi Store açmaya hazırlanıyor

Çin’in yükselen değerlerinden Xiaomi geçtiğimiz günlerde ABD’de Mi Store açma planını açıklamıştı. Ancak internetten satış yapacak bu mağazanın ilk etapta cep telefonu satmayacağı, aksesuarlara yoğunlaşacağı açıklanmıştı. Şirket benzer bir model için Avrupa’da da Mi Store açacağını duyurdu.

Telefon satışı ilk etapta yapılmasa da şirketin düşük fiyatlı giyilebilir teknolojiler, kulaklıklar ve PowerBank gibi ürünlerini Mi Store’larda satılmaya başlanacak. Xiaomi’nin yeni duyurduğu aksiyonu kamerasının satılıp satılmayacağı ise henüz belli değil. Mağazanın bu yıl içinde faaliyete başlaması planlanıyor. Avrupa’da faaliyete başlayacak Mi Store’un Türkiye’ye gönderim yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak gönderim yapılmasa da belki bir şekilde ülkemizden Xiaomi ürünlerine erişimi kolaylaştırabilir.

Şirket şimdilik telefon satışı için diğer pazarlara girme konusunda ağır davranıyor. Çin ve Hindistan gibi büyük pazarlarda satış yapılırken üretimin de çok yüksek seviyelerde olmaması, ayrıca ABD ve Avrupa gibi pazarlarda telefon satmak için protokollerin zor olması üreticiyi şimdilik bu konu için ağır davranmaya ittiği söyleniyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.